Prečo je dôležité posilnenie imunity?

Ako môžem prirodzene posilniť svoj imunitný systém?
  Dostatok spánku (8 hodín v noci)
  Konzumácia výživnej stravy s množstvom čerstvého ovocia a zeleniny
  Získanie prirodzeného slnečného žiarenia (alebo doplnenie vitamínu D)
  Pravidelná meditácia alebo joga
  Pohyb na čerstvom vzduchu
  Užívajte doplnky ako B12, vitamín C, ktoré preukázateľne pomáhajú posilňovať  imunitný systém
  Udržiavanie zdravej hmotnosti

Veci, ktoré znižujú efektívny imunitný systém, sú emocionálny alebo fyzický stres a tie by sa mali aktívne zvládať.

Zdravie čriev je tiež veľmi dôležité, takže užívanie probiotík a zníženie spotreby alkoholu a obmädzenie užívanie tabakových výrobkov sú životne dôležité.

Aké sú príznaky a symptómy oslabeného imunitného systému?

  Žalúdočné ťažkosti – hnačka, zápcha, plynatosť. Až 70 % vášho imunitného systému sa nachádza vo vašich črevách, takže udržiavanie dobrého zdravia čriev (veľa priateľských črevných baktérií) je nevyhnutné pre silnú imunitu.
  Pomaly sa hojace rany – vaše telo sa pri hojení spolieha na zdravé imunitné bunky, ktoré posielajú do poranenia krv bohatú na živiny, aby sa zregenerovala. Vaša pokožka sa nedokáže rýchlo uzdraviť ani regenerovať, keď je imunitný systém nízky.
  Časté infekcie – opakované infekcie, ako sú ušné, respiračné, kašeľ, nádcha a chrípka, ktoré si vyžadujú viac ako dve cykly antibiotík ročne, sú príznakmi oslabeného imunitného systému.
  Únava – keď je váš imunitný systém na nízkej úrovni, znižuje sa aj vaša energetická hladina, keďže sa vaše telo snaží šetriť energiou na posilnenie vášho imunitného systému a pomáha chrániť pred infekciami.

Výhody silného imunitného systému sú:

  Bojuje proti patogénom
  Bojuje proti vírusom a baktériám
  Pomáha predchádzať infekciám a chorobám

Jedným z príkladov toho, ako funguje váš imunitný systém, je, keď sa vám po uštipnutí komárom na koži objaví malá červená hrčka. Tento svrbivý hrbolček je istým znakom toho, že váš imunitný systém drží nežiaduce patogény na uzde.

Posilňovače imunity sú mimoriadne obľúbené u jedincov, ktorí chcú nabiť svoj imunitný systém. Ošetrenie plné silných vitamínov, minerálov a antioxidantov, ako je vitamín C a zinok, hliva ustricovitá pôsobí rýchlo a efektívne na posilnenie imunitného systému, regeneráciu organizmu a ochranu pred infekciami.

Pamätajte, že umývanie rúk a zdravý imunitný systém sú na celý život, takže integrácia a udržiavanie týchto zmien vám poskytne najlepšiu šancu na to, aby ste si udržali zdravie!

Facebook