Ako bojovať s upchatým nosom?

Ako bojovať s upchatým nosom?

Každý z nás to pozná: počasie pod psa, chorí ľudia okolo nás, vírusy na každom kroku. Okrem zapáleného hrdla, zachrípnutého hlasu a kašľa nás často trápi aj upchatý nos.

Nachladnutie nám znepríjemňuje deň v práci či v škole, zbavuje možnosti mať kvalitný a ničím nerušený spánok. Ako si teda uvoľníme nosové dutiny? Napríklad dostatočnou vlhkosťou vzduchu v miestnosti či kvapkami do nosa. Treba dodržiavať tzv. hygienu nosa: nos si každé ráno prepláchnite vodou. Pomôže aj preplachovanie nosa morskou vodou v sprejoch alebo teplé obklady na čelo. Netreba zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín v podobe teplých nápojov, ktoré pomôžu zrieďovať hlieny. Najjednoduchšia metóda je naparovanie. Použite preto vodu, soľ, bylinky ako harmanček či mätu. Ak máte doma biolampu, použite ju, pretože vašej sliznici neublíži, práve naopak, eventuálne uvoľní dutiny a vy sa budete cítiť oveľa lepšie. Všetky prípravky a pomôcky nájdete aj u nás v lekárňach, kde vám určite poradí odborný personál.

Súvisiace produkty
Nosový sprej obsahuje liečivo xylometazolín. V mieste svojho účinku vedie k zúženiu ciev, a tým znižuje opuch slizníc a…
7,59 €
6,49 €
Hypertonický sprej: slúži na spriechodnenie nosových ciest a k obnoveniu dýchania nosom pri prechladnutí,…
Liek je určený na lokálnu aplikáciu do nosa a pôsobí proti nádche. Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje…
6,39 €
4,99 €
Liečivo v lieku je xylometazolín, ktorý vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, čím znižuje opuch sliznice a…
6,49 €
5,39 €

Facebook