Ako prestať fajčiť

Ako prestať fajčiť

Nepomáhajú predsavzatia, neľútostné obrázky s následkami na krabičkách od cigariet, zákaz tabakových reklám? Dnešný trend má inú logiku - zdravá výživa a…

Nepomáhajú predsavzatia, neľútostné obrázky s následkami na krabičkách od cigariet, zákaz tabakových reklám? Dnešný trend má inú logiku - zdravá výživa a cvičenie. Nikotín totiž znižuje funkciu chuťového zmyslu, a tak siahate po jedlách, ktoré sú výrazné, presladené, tučné, prekorenené – jednoducho najnezdravšie.


Ak vás nemrzia vyhodené peniaze za obyčajný smradľavý škodlivý dym, možno vás "nakopne" nasledujúci zoznam zmien, ktoré sa vo vašom tele začnú odohrávať, ak sa cigariet už nedotknete: Telo sa začne regenerovať už po ôsmich hodinách od poslednej cigarety. Zvýši sa vám hladina kyslíku v krvi. O dva dni sa obnovia nervové zakončenia, čím sa zlepší zmyslová činnosť chuti a čuchu. O dva mesiace sa zlepší činnosť vašich pľúc a krvného obehu. Do deviatich mesiacov ustúpi kašeľ, budete menej unavení. Ako dať fajčeniu konečne jedno veľké a nenávratné "zbohom"? Hlavným pilierom definitívneho skoncovania s fajčením je vaše vlastné presvedčenie. Vy sami sa musíte motivovať a chcieť prestať!

Facebook