Kurie oko a mozole

Kurie oko a mozole

Mozole a kurie oká sú kožné výrastky, ktoré sú spôsobené nadmerným tlakom a trením a môžu byť výsledkom nadmerného používania, abnormálnej chôdze a nosenia príliš tesných alebo príliš voľných topánok.

Mozole a kurie oká sú kožné problémy, ktoré sa často vyskytujú na chodidlách. Mozoľ je hrubá, stvrdnutá koža na spodnej časti chodidla, ktorá chráni kožu pred príliš veľkým trením. Často sa nachádzajú na brušku chodidla, päte a pod palcom. Mozole sú ochranné vrstvy stvrdnutej kože, ktoré sa tvoria nad bodmi kontaktu ako ochranné vrstvy. Bradavice vystupujú nad úroveň kože. Sú teda vypuklé. Môžu sa objaviť kedykoľvek.

Kurie oká sú oblasťou, ktorá bola zhutnená trvalým a opakovaným tlakom, kým centrálna oblasť nevytvorila tvrdé jadro. Kurie oká sú často veľmi bolestivé, čo spôsobuje, že postihnutí sa vyhýbajú niektorým topánkam, aktivitám a dokonca menia spôsob chôdze, aby sa vyhli akémukoľvek tlaku na oblasť. Ak sa kurie oko nelieči, môže preniknúť do hĺbky a dokonca infikovať okolie. Kurie oko je ľahko zameniteľné s bradavicou. Rozdiel je vo vzniku. Kurie oko vzniká pri nevhodne zvolenej obuvi. Zatiaľ čo bradavica má svoj pôvod v infekcii. Je voľným okom viditeľné ako ohraničený kruh rôznej veľkosti. V strede je vidieť čierne bodky – korienky.

Kurie oká a mozole sú reakciou vášho tela na trenie alebo tlak na pokožku. Ak sa vaša noha šúcha vo vnútri topánky, postihnutá oblasť kože zhrubne. V oboch prípadoch vonkajšia vrstva kože zhrubne, aby chránila chodidlo pred nezvyčajným tlakomOpakovaný a prerušovaný tlak na chodidlá alebo ruky môže viesť k tvorbe zhrubnutých vrstiev kože počas dlhšieho časového obdobia, čo vedie ku kurím okám a mozoľom. Kurie oká a mozole sú zvyčajne schopné diagnostikovať vizuálnym vyšetrením a palpáciou pedikérom.

Charakteristiky môžu zahŕňať tvrdé, drsné, suché alebo šupinaté oblasti kože, alebo oblasť citlivosti/bolesti. Tieto lézie sa vyskytujú takmer výlučne na povrchoch nesúcich váhu alebo oblastiach, ktoré sú vystavené treniu. Bežné miesta pre kurie oká a mozole zahŕňajú okolo spodnej strany päty, bruška chodidla, vonkajšej strany malých prstov alebo vnútornej strany palca na nohe.

Kurie oko vzniká postupne niekoľko mesiacov niekedy až rokov. Je v úrovní kože. To znamená, že nie sú vypuklé. Kurie oká a mozole sú stavy, s ktorými sa stretávame denne. Liečba bude zvyčajne pozostávať z kombinácie nasledujúcich: Jemné odstránenie tvrdej kože, ktorá tvorí mozoľ/kurie oko. V prípade kurieho oka sa stred odstráni. To vo všeobecnosti poskytuje okamžitú úľavu.

Súvisiace produkty
Popis a určenie Balzam na kurie oká: slúži na ošetrenie miest s kurími okami a otlakmi
4,49 €
3,89 €
URGO Coricide Jednotlivo balené náplasti na miestne ošetrenie tvrdých a mäkkých kurích ok a mozoľov. Kyselina…
7,79 €
6,69 €
Náplasť na kurie oká, zvlhčujúca, stredná (1,7 x 5,7 cm). Pomáha predchádzať vďaka svojej tlmiacej a zvlhčujúcej vrstve…
7,45 €
6,99 €
URGO Bradavice kryoterapeutický prípravok je spoľahlivá, innovatívna a účinná metóda na domáce odstraňovanie bradavíc…
27,29 €
23,29 €
Wartner Bradavičník 2. generácie je založený na podobnej technológii zmrazovania, ktorú využívajú lekári.
35,31 €
30,09 €
Zdravotnícka pomôcka Kolodium forte je dermálny roztok s obsahom liečivých látok, používaných na šetrné odstránenie…
11,55 €
9,89 €
Lapis tyčinka na kurie oko je účelný podporný prostriedok zvyšujúci hojenie kožných defektov. Pôsobí ako podporný…
9,69 €
Rýchly prostriedok na domáce ošetrenie, ktorý účinne odstraňuje bradavice na rukách, pažiach a chodidlách. Často stačí…
20,58 €
19,09 €
Bylinný prípravok (sérum) s vysokým obsahom rastlinných olejov a silíc na použitie na zrohovatelú pokožku.…
8,29 €
Expresné pero na odstraňovanie kurích ôk s 12% kyselinou salicylovou a dexpantenolom.  Zmierňuje tlakovú bolesť pri…
6,31 €
od5,21 €

Facebook