Výživa batoliat sa líši od stravy dospelých

Výživa batoliat sa líši od stravy dospelých

V batoliacom veku sa strava dieťaťa čoraz viac približuje strave dospelých. Nezabúdajte ale na to, že batoľa nie je malý dospelý, takže stravu prispôsobte jeho…

V batoliacom veku sa strava dieťaťa čoraz viac približuje strave dospelých. Nezabúdajte ale na to, že batoľa nie je malý dospelý, takže stravu prispôsobte jeho veku. Deťom dávame potraviny, ktoré musia hrýzť, ale nie väčšie množstvo zeleniny alebo ovocia naraz, aby to ich zúbky zvládli. Aká by teda mala byť výživa batoľaťa? Pestrá, vyvážená a zdravá.

Základom jeho stravy je mlieko (do troch rokov používajte radšej batoľacie mlieko, nie kravské mlieko), cereálie, ovocie, zelenina a mäso. Nezabudnite na pravidelnosť. Už u batoliat by ste mali myslieť na správne stravovacie návyky. Dôležité je dodržiavať rovnaký čas jedenia a dostatočné pauzy medzi jednotlivými jedlami (aspoň 2 - 3 hodiny). Medzi jedlami by ste deťom nemali dávať nič iné (žiadne sušienky, cukríky ani oriešky). Nemali by ste im dávať ani sladké nápoje. Pokúste sa odbúrať aj nočné popíjanie čaju z fľaše. Aby dieťaťu chutilo, snažte sa o pestrosť a zapojte fantáziu! Deťom najmä nič nevnucujte násilím.

Facebook