Novinky

Zápal hrdla

Zápal hrdla je vlastne zápal sliznice zadnej časti hltana. Prejavuje sa škriabaním v hrdle, bolesťou hrdla a bolesťou pri prehĺtaní. Je častým ochorením najmä u detí.

Nádcha

Nádcha je infekcia nosnej sliznice. Nie je nebezpečná a po 5-6 dňoch ustupuje. Aby ste predchádzali nádche nespite v studených miestnostiach a ovlažujte vzduch v miestnosti.

Bolesť hrdla

Bolesti hrdla sú najčastejším prejavov zápalu sliznice nosohltana, hltana, hrtana, podnebných oblúkov a mandlí.

Ako si udržať energiu?

Každý by mal starostlivo dbať na to, aby jeho organizmus prijímal potrebné množstvo energie. Doprajte svojmu telu dostatok odpočinku a spánku.

Ako zápasiť s upchatým nosom?

Každý z nás to pozná: počasie pod psa, chorí ľudia okolo nás, vírusy na každom kroku. Okrem zapáleného hrdla, zachrípnutého hlasu a kašľa nás často trápi aj upchatý nos.

Trápia vás boľavé kĺby?

Pobolievajú vás kĺby pri zmene počasia, väčšej fyzickej aktivite či počas ranného vstávania? Ak vám nepríjemná bolesť strpčuje život, mali by ste sa čo najskôr obrátiť na svojho ošetrujúceho lekára.

Rozoznáte suchý kašeľ od vlhkého?

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus tiež usiluje zabrániť vniknutiu, alebo odstrániť už prítomné cudzorodé látky z dýchacích ciest.

Únava a vitamíny u detí

Väčšinu vitamínov a minerálov si telo samo vyrobiť nedokáže, preto mu ich treba dodať vo vyváženom jedálnom lístku. Zabezpečiť dieťaťu dostatočný prísun vitamínov je pre mnohých rodičov nekončiaca bojová hra.

Slnko a Vaša pokožka

Slnko stimuluje Váš mozog k uvoľňovaniu hormónu dobrej nálady serotonínu a podporuje v tele tvorbu vitamínu D. Slnko je dobré a potrebujeme ho, predstavuje však tiež riziko pre zdravie pokožky.

Zachovanie krásy nôh

Nohy vydržia veľa a sú vďačné za každú pozornosť. Žiadna časť tela nie je tak často zanedbávaná ako naše nohy.

Pripravení na cestu?

Pri cestovaní je najlepšie mať všetko dôležité hneď po ruke. Vytvorili sme pre vás výber produktov, ktoré by sa vám mohli zísť na dovolenke alebo pri vašich cestách. Všetko čo hľadáte na jednom mieste.

Prejavy ženských zápalov

Zápalom reaguje organizmus na nejakú škodlivinu. Ak je tkanivo poškodené, odpovie zápalom. Zvyšuje sa prekrvenie tkaniva, uvoľňujú sa látky, ktoré privolávajú biele krvinky, aktivuje sa činnosť fibroblastov, buniek, ktoré sú schopné vytvoriť nové tkanivo.

Hmyz a poštípanie hmyzom

Teplé a slnečné počasie sú ideálne pre úžasné dobrodružstvá v prírode. Zistite, čo môžete robiť, aby Vám deň nepokazilo poštípanie komárom, osou, včelou alebo sršňom.

Únava a vyčerpanie

Každý človek vo svojom živote pociťuje únavu. Je to prirodzené. Ale čo je vlastne únava?

Syndróm karpálneho tunela

Syndróm karpálneho tunela, nazývaného aj zápästný syndróm je jedno z najčastejšie sa vyskytujúcich nervovo - útlakových ochorení ruky.

Čo je zdravý životný štýl?

Zdravie ovplyvňujete svojím vlastným životným štýlom dlhodobo v priemere až na 80 percent.

Detskú imunitu je možné významne ovplyvniť

Ako posilňovať detskú imunitu je častá otázka rodičov najmä v čase, keď dieťa nastupuje do detských kolektívov, kde sa infekcia ľahko šíri.

Spoznajte typy nádchy

Nádcha sa prejavuje nadmernou tvorbou hlienov v nose. Vzhľadom na jej príčiny rozlišujeme vírusovú nádchu, bakteriálnu nádchu, alergickú nádchu a vazomotorickú nádchu.

Dôležitosť zdravia črevnej mikroflóry

Baktérie mliečneho kvasenia zaisťujú správny priebeh trávenia, ale ako ukazujú aj neskoršie výskumy, výrazne majú priaznivý vplyv na celkové zdravie človeka. Zabraňujú totiž premnoženiu patogénnych baktérií.

Najlepší liek na prechladnutie?

Pravdepodobne už viete, že na prechladnutie liek neexistuje. Možno však neviete, že príznaky, ako sú bolesť hlavy, upchatý nos alebo kašeľ, sú spôsobené reakciou organizmu na vírus, nie vírusom samotným.

Ako na oslabenú imunitu?

Pri prudkých výkyvoch počasia je telo výrazne oslabené. Cítime sa unavení, máme problémy s imunitou, hrozia nám ochorenia dýchacích ciest. Oslabenú imunitu mávajú predovšetkým deti a seniori. Čo robiť pre posilnenie imunity?

Facebook

Používaním stránok prevádzkovateľa Pharmacy, spol. s r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.