Novinky

Nadúvanie a plynatosť

Nadúvanie (plynatosť) je vypúšťanie zmesí plynov, inak nazývaných črevné plyny, ktoré sa vyskytujú v črevách.

Stres, nervozita, úzkosť

Už dávno vieme, že sa stres rozhodujúcou mierou podieľa na typických „civilizačných“ ochoreniach, ako sú napr. srdcovo-cievne choroby, cukrovka alebo poruchy trávenia.

Prejavy nedostatku horčíka

Ste podráždení, náladoví a trpíte nespavosťou? Možno za to môže nedostatok horčíka.

Cholesterol

Cholesterol je nevyhnutný pre správnu funkciu ciev, pomáha telu spracovávať tuky a zohráva dôležitú funkciu pri tvorbe bunečných membrán.

Horčík a jeho význam pre ľudské telo

Horčík je často nazývaný „prvkom života“. Toto pomenovanie dostal preto, že je nevyhnutný pre život väčšiny tvorov na zemi.

Bolestivé príznaky a symptómy

Bolesti sú psychický stav a zároveň príznak, ktorý indikuje aktuálne alebo potencionálne poškodzovanie tkaniva v organizme alebo narušenie funkcie nejakého orgánu v tele.

Prečo potrebujeme vitamín C

Naše telo získava z potravy potrebné minerály a vitamíny, ktoré potrebujeme pre naše zdravie a podporu našej imunity.

Aloe Vera – zázrak z prírody

Kto by nepoznal Aloe Vera? Mnohí z nás pestujú túto krásnu sukulentnú rastlinu doma bez toho, aby vedeli, že majú v kvetináči hotovú lekáreň.

Čistite si nos, budete zdravší

Denné preplachovanie nosa soľným roztokom plní podľa jeho zástancov hneď niekoľko funkcií.

Kašeľ

Kašeľ je súčasťou prirodzenej obrannej reakcie nášho tela. Kašleme vtedy, keď dôjde k stimulácii nervových receptorov v dýchacích cestách.

Ako prestať fajčiť

Nepomáhajú predsavzatia či neľútostné obrázky s následkami na krabičkách od cigariet?

Zápal hrdla

Zápal hrdla je vlastne zápal sliznice zadnej časti hltana. Prejavuje sa škriabaním v hrdle, bolesťou hrdla a bolesťou pri prehĺtaní. Je častým ochorením najmä u detí.

Nádcha

Nádcha je infekcia nosnej sliznice. Nie je nebezpečná a po 5-6 dňoch ustupuje. Aby ste predchádzali nádche nespite v studených miestnostiach a ovlažujte vzduch v miestnosti.

Bolesť hrdla

Bolesti hrdla sú najčastejším prejavov zápalu sliznice nosohltana, hltana, hrtana, podnebných oblúkov a mandlí.

Ako si udržať energiu?

Každý by mal starostlivo dbať na to, aby jeho organizmus prijímal potrebné množstvo energie. Doprajte svojmu telu dostatok odpočinku a spánku.

Ako zápasiť s upchatým nosom?

Každý z nás to pozná: počasie pod psa, chorí ľudia okolo nás, vírusy na každom kroku. Okrem zapáleného hrdla, zachrípnutého hlasu a kašľa nás často trápi aj upchatý nos.

Trápia vás boľavé kĺby?

Pobolievajú vás kĺby pri zmene počasia, väčšej fyzickej aktivite či počas ranného vstávania? Ak vám nepríjemná bolesť strpčuje život, mali by ste sa čo najskôr obrátiť na svojho ošetrujúceho lekára.

Rozoznáte suchý kašeľ od vlhkého?

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus tiež usiluje zabrániť vniknutiu, alebo odstrániť už prítomné cudzorodé látky z dýchacích ciest.

Únava a vitamíny u detí

Väčšinu vitamínov a minerálov si telo samo vyrobiť nedokáže, preto mu ich treba dodať vo vyváženom jedálnom lístku. Zabezpečiť dieťaťu dostatočný prísun vitamínov je pre mnohých rodičov nekončiaca bojová hra.

Slnko a Vaša pokožka

Slnko stimuluje Váš mozog k uvoľňovaniu hormónu dobrej nálady serotonínu a podporuje v tele tvorbu vitamínu D. Slnko je dobré a potrebujeme ho, predstavuje však tiež riziko pre zdravie pokožky.

Zachovanie krásy nôh

Nohy vydržia veľa a sú vďačné za každú pozornosť. Žiadna časť tela nie je tak často zanedbávaná ako naše nohy.

Pripravení na cestu?

Pri cestovaní je najlepšie mať všetko dôležité hneď po ruke. Vytvorili sme pre vás výber produktov, ktoré by sa vám mohli zísť na dovolenke alebo pri vašich cestách. Všetko čo hľadáte na jednom mieste.

Prejavy ženských zápalov

Zápalom reaguje organizmus na nejakú škodlivinu. Ak je tkanivo poškodené, odpovie zápalom. Zvyšuje sa prekrvenie tkaniva, uvoľňujú sa látky, ktoré privolávajú biele krvinky, aktivuje sa činnosť fibroblastov, buniek, ktoré sú schopné vytvoriť nové tkanivo.

Hmyz a poštípanie hmyzom

Teplé a slnečné počasie sú ideálne pre úžasné dobrodružstvá v prírode. Zistite, čo môžete robiť, aby Vám deň nepokazilo poštípanie komárom, osou, včelou alebo sršňom.

Facebook